Menu

המשטרה התריעה כי ראש ארגון הפשע שאנשיו ירו למתקני שב"ס "מסוכן לשלום הציבור"עודה קוטאייר, ראש ארגון הפשיעה שלפי המשטרה עומד מאחורי הירי לעבר בתי הכלא הדרים ואיילון בשבוע שעבר, מתואר בדו"חות מודיעיניים כאדם "מסוכן מאוד לשלום הציבור" המהווה סכנה לסובבים אותו, שממשיך להפעיל את אנשיו מאחורי הסורגים. בדו"חות מנמקים המשטרה ושב"ס מדוע על קוטאייר להישאר בבידוד בכלא רמון. בד בבד, בסביבתו של קוטאייר אומרים שארגוני אכיפת החוק פנו אליו כדי לנסות ולהגיע עמו להבנות, כדי שיורה לאנשיו להפסיק עם הירי לעבר מתקני שב"ס.

עד כה נעצרו שלושה אנשים בחשד למעורבות בירי. ביום שישי נעצר תושב ג'לג'וליה בשם יחיא מרעב, שלפי החשד מקורב לקוטאייר. ובית המשפט האריך את מעצרו בשישה ימים. באותו יום נעצר חשוד נוסף, בן 22 ותושב ג'לג'וליה גם הוא. שני צעירים נוספים מג'לג'וליה, יצאו מהארץ ביום שישי, ועוכבו עם נחיתתם ברומניה. אחרי שהוחזרו לישראל אתמול, אחד מהם נעצר והשני נשלח למעצר בית.

מגדל השמירה בכלא איילון שנורה, אתמולתומר אפלבאום

עוד כתבות בנושא

"המידע המודיעיני אודותיו מורה על מעורבות פלילית פעילה בתוך הכלא ומחוץ לו, בעל מטריה שלמה של חיילים העומדים לצדו וסרים למרותו", כתבו בשב"ס ובמשטרה באוקטובר על קוטאייר, המכונה קוקו, "האסיר פועל מתוך כותלי הכלא ללא הפסקה על מנת לקדם את מעמדו. התנהלות זו מתבצעת על ידי מסרים בדרכים שונות מתוך הכלא אל מקורבים וחיילים בדגש על מקרי אלימות ומעורבות ממשית בחיי אדם!". הארגון כונה "מסוכן, נועז ואכזר".

"נוכח החשש המיידי לפגיעה בעדי מדינה ובני משפחותיהם ונוכח החשש מפגיעה באנשי חוק האמונים עליו ועל תיקו", סיכמו בדו"ח, "יש למנוע מתן שיחות טלפון וביקורים".

במשטרה חושדים שקוטאייר הורה בין היתר על רצח אחיו של עד מדינה בטייבה בינואר. בשב"ס אמרו שבידיהם מידע מודיעיני על יוזמות של קוטאייר לפגוע גם באחרים, בהם אנשי שב"ס עצמו. "מהמידע עולה דמות אלימה ואכזרית שאינה בוחלת באמצעים ואינה סרה למרות החוק והמשפט", נכתב בדו"ח מודיעיני אחר לפני כחצי שנה.

לבקר את קבר האח

קוטאייר, תושב ג'לג'וליה בן 36, נחשב כיום לאחד מראשי ארגוני הפשע האלימים בישראל, וזה כמה שנים שהוא אחד מיעדיה המרכזיים של המשטרה בתחום הפשיעה. הוא החל את דרכו עם ארגון הפשע של משפחת חרירי. לפני כעשור החל לאגד סביבו קבוצה גדולה, בעיקר מאזור המשולש, והחל בשיתוף פעולה הדוק עם העבריין איתן חייא, שנעזר בו בין היתר לצורכי גביית חובות.

לפני שנה כוחות ימ"ר ת"א במשטרה עצרו את קוטאייר יחד עם 16 מאנשיו, בחשד לשורת עבירות חמורות, בהן רצח של שלושה בני אדם – במסגרת תיק שכונה במשטרה "האביב הערבי". מי שפיקד על המבצע היה מפקד מחוז ת"א דאז משה (צ'יקו) אדרי, המועמד כיום למפכ"ל המשטרה. כתב אישום הוגש נגד קוטאייר בינואר השנה.

כלא הדרים, השבוע

כלא הדרים, השבועתומר אפלבאום

מאז שנכלא, שוהה קוטאייר בבידוד בכלא רמון שבנגב. בחודשים האחרונים היחסים בינו לבין אנשי שב"ס החלו להתדרדר. לפני כחודש אחד מאחיו מת מדום לב, ובשב"ס סירבו לאשר לו לצאת ללוויה או לפקוד את קברו. בתגובה, אמרו בשב"ס, קוטאייר שרף מזרן, פגע במצלמת אבטחה ותקף סוהר – אירוע שעליו נחקר. בסביבתו של קוטאייר אומרים שהמתיחות נבעה מסיבה אחרת: שהמפקד החדש של כלא רמון סירב להיפגש עמו מאז נכנס לתפקיד, לפני כחודש.

גורמים בסביבתו של קוטאייר אמרו שבמהלך סוף השבוע מגמה זו השתנתה. לדבריהם, ראש חטיבת המודיעין של שב"ס, יובל ביטון, ואנשי מודיעין נוספים הגיעו לתאו וביקשו ממנו להרגיע את הרוחות. לדברי הגורמים, סוכם כי בקשותיו הרפואיות של קוטאייר ייענו, וכי הוא יוכל לצאת בקרוב לקבר אחיו המנוח בג'לג'וליה.

קוטאייר מצדו אומר שהוא אינו קשור לאירועי הירי. "הדברים לא קשורים אליו", אמרה סנגוריתו עו"ד רויטל סבג-שקד, "החשודים לא קשורים אליו. הדוחות המודיעיניים בעניינו, שהם בסופו של דבר רק מידעים שאינם מגובים בראיות, אינם מבוססים. העובדה כי קיימים מידעים אינה אומרת שהם נכונים". משב"ס לא נמסרה תגובה.תגובות

דלג על התגובות

הכתבות הנקראות היום באתר

Let's block ads! (Why?)Source link

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *