Menu

ישראל מקודשת, מקודשת, מקודשת


מארק למונט היל הוא סופר אמריקאי, מרצה לתקשורת באוניברסיטת טמפל בפילדלפיה ופרשן ברשת CNN. בסיום הרצאה שנשא בשבוע שעבר בכנס של האו"ם, הוא קרא לפעולה בינלאומית "שתעניק לנו את מה שהצדק דורש, פלסטין חופשית, מהנהר ועד הים". השמים נפלו, וההיסטריה, מתוזמרת היטב, פרצה בתוך שעות. סט מנדל, עורך "וושינגטון אקזמינר", אמר שהיל קרא לג'נוסייד יהודי; בן שפירו, פרשן "פוקס ניוז", אמר שזה היה נאום אנטישמי; הקונסול דני דיין צייץ שדבריו של היל כמותם כ"צלב קרס מרוח בצבע אדום", והליגה נגד השמצה הודיעה שהם היו בבחינת קריאה למחוק את ישראל מהמפה. התוצאה הבלתי נמנעת לא איחרה לבוא: CNN פיטרה את הפרשן הסורר בו ביום.

איך הוא העז? מה הוא בדיוק חשב לעצמו? איפה הוא חשב שהוא חי, בדמוקרטיה שיש בה חופש ביטוי, או במדינה שהשיח על ישראל נתון בה לצנזורה חמורה של הממסד היהודי והתעמולה הישראלית? היל עוד ניסה לטעון, שהוא מתנגד לגזענות ולאנטישמיות וכי קריאתו נועדה לתמוך במדינה דו־לאומית, חילונית ודמוקרטית, אבל לא היה לו שום סיכוי. במציאות הדורסנית שהשתלטה על השיח בארה"ב, אין מקום להתבטאויות שעלולות לפגוע בכיבוש הישראלי. ביום ליברלי במיוחד מותר באמריקה להגיד "שתי מדינות", וגם זאת בלחש.

עוד כתבות בנושא

מה היה קורה אילו קרא היל לכינונה של מדינה יהודית בין הירדן לים? מה השאלה? הוא היה ממשיך בביטחה במשרתו. הסנטור לשעבר, ריק סנטורום, אמר ב–2012 שאין פלסטינים בגדה, כולם ישראלים וכמותם האדמה. איש לא חשב לפטרו. הוא המשיך לשמש כפרשן ב–CNN. גם מבקרו של היל, שפירו, קרא בעבר לטיהור אתני של הפלסטינים מהשטחים (הוא חזר בו כמה שנים אחר כך) וכל רע לא אונה לו.

על הפלסטינים מותר להתגולל באמריקה ללא מעצורים, לקרוא לגירושם ולהכחיש את קיומם. רק אל תעזו לגעת בישראל. מקודשת, מקודשת, מקודשת, המדינה שעומדת מעל לכל חשד. ושיא החוצפה? ישראל והממסד היהודי ממשיכים לטעון שהתקשורת, כולל CNN, היא עוכרת ישראל. אין בדיחה גרועה מכך. נסו לפרסם מאמר ביקורת על ישראל בעיתונות הממסדית במערב — זה קשה יותר ויותר, לא אחת בלתי אפשרי. אבל כלום לא ישביע את הארי: ככל שיקונן ויתלונן — כן ירבה וכן יפרוץ.

מלת המפתח היא כמובן אנטישמיות. לא מעט נכתב על השימוש שעושים ישראל ותומכיה באנטישמיות. וזה עובד להפליא: מלת הקסם ממשיכה לסתום פיות. עוד לא נולדה הביקורת על הכיבוש שלא תויגה כאנטישמיות. הכל אנטישמיות: היל אנטישמי, כי הוא בעד פתרון המדינה האחת, רוג'ר ווטרס אנטישמי, כי כך הגדיר אותו גלעד ארדן בשבוע שעבר בכנס תעמולה בגרמניה, אונר"א אנטישמית, BDS בוודאי. העולם כולו נגדנו.

בשבוע שעבר פורסם ברעש גדול סקר האנטישמיות הבינלאומי שערכה CNN. מסתבר שלא שונאים את היהודים כפי שישראל היתה רוצה: רק 10% אמרו שיש להם דעות שליליות עליהם. כמעט פי ארבעה יותר לא אוהבים מוסלמים. בצד החלקים המדאיגים שלו, יש בסקר גם לא מעט אמיתות שאי אפשר להכחישן. 28% מהנשאלים אמרו שהאנטישמיות בארצם היא תוצאה של מדיניות ישראל. שליש חושבים שישראל מנצלת את השואה כדי לקדם את עמדותיה. אחד מחמישה חושב שליהודים יש השפעה גדולה מדי על אמצעי התקשורת.

פטרו עוד פרשנים שיעזו למתוח ביקורת על ישראל או להציע פתרונות צודקים לכיבוש — ועוד יותר נשאלים ישיבו את מה שיודעים כולם: שליהודים ולישראל יש אכן השפעה שלא תיאמן על התקשורת במערב. עכשיו קראו גם לי אנטישמי.תגובות

דלג על התגובות

הכתבות הנקראות היום באתר

Let's block ads! (Why?)Source link

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *